BAKAN BAK'TAN MİLLİ TAEKWONDOCULARA TEBRİK TELEFONU

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Fatma Eylül Koca ile Zeynel Fırat Tanrıverdi'yi telefonla arayarak tebrik etti.

8 EKİM 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Macaristan’da devam eden Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası'nda, Kızlar 37 kiloda Fatma Eylül Koca ve erkekler 41 kiloda Zeynel Fırat Tanrıverdi altın madalyanın sahibi oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, altın madalya kazanan genç sporcuları arayarak tebrik etti. 

Macaristan'da 2 Madalya Daha

Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’nın üçüncü gününde ise Türkiye, 2 bronz madalya daha kazandı.  42 ülkeden 467 sporcunun mücadele ettiği Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası'nın üçüncü gününde  9 milli taekvwondocu tatamiye çıktı. 

Kızlar 47 kiloda Esma Nur Ersoy ile erkekler 49 kiloda Ömer Yasin Orhan bronz madalya kazanarak Avrupa Üçüncüsü oldular.

Bakan'dan Tebrik Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası'nda ülkemizi başarıyla temsil ederek bronz madalya kazanan genç sporcular için bir tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Bak mesajında şu ifadelere yer verdi:

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan kızlar 47 kiloda Esma Nur Ersoy ile erkekler 49 kiloda Ömer Yasin Orhon'u kutluyorum. Genç sporcularımız, uluslararası müsabakalarda elde ettikleri derecelerle bizlere büyük bir gurur ve mutluluk yaşatıyor. Elde edilen başarıda emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyor, devam eden Avrupa  Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden tüm sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum."