BAKAN BAK'TAN AVRUPA ŞAMPİYONU RALLİCİLERE TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Avrupa Ralli Şampiyonası'nda takımlar klasmanında şampiyon olan Castrol Ford Team'ı tebrik etti.

8 EKİM 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Avrupa Ralli Şampiyonası'nda mücadele eden Castrol Ford Team Türkiye, sezonun son etabı Liepaja Rallisi'nin ardından takımlar klasmanında şampiyon oldu.

Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) tarafından düzenlenen ve 4'ü toprak 4'ü asfalt olmak üzere 8 yarıştan oluşan şampiyonanın son ayağı, Letonya'da gerçekleştirildi. Organizasyonda Türkiye'yi temsil eden Castrol Ford Team Türkiye, lider girdiği 8. ayak sonunda zirvedeki yerini koruyarak şampiyonluğa ulaşmayı başardı.

Murat Bostancı-Onur Vatansever, Buğra Banaz-Burak Erdener ve Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı'dan oluşan ekip, takımlar klasmanını 153 puanla zirvede tamamlayarak Türkiye'ye rallide takımlardaki ilk Avrupa şampiyonluğunu getirdi.

Bakan Bak'tan Tebrik Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Avrupa Ralli Şampiyonası'da takımlar klasmanında şampiyon olan Castrol Ford Team için bir tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Bak mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Letonya'da düzenlenen Avrupa Ralli Şampiyonası'nda tarih yazarak ülkemize takımlar bazındaki ilk şampiyonluğu getiren Castrol Ford Team Türkiye'yi kutluyorum. Otomobil sporlarında ülkemizin adını en ön sırada duyuran Murat Bostancı-Onur Vatansever, Buğra Banaz-Burak Erdener ve Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı'yı tebrik ediyorum. Türkiye için gurur verici olan bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür eder, gelecek organizasyonlarda da sporcu kardeşlerimizin istikrarlı performanslarının sürmesini temenni ederim."