ÇOCUKLARDAN BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’A PANKARTLI TEŞEKKÜR

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği “Spor ile Hayata Gülümse” projesi kapsamında Türkiye – İzlanda müsabakasını izleyen şehit çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundaki çocuklar, Gençlik ve Spor Bakanı Bak’a, tribünde açtıkları pankartla teşekkür ettiler.

9 EKİM 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesi kapsamında vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar projenin ilk ayağında Türkiye - İzlanda maçını stadyumdan izlediler. Hayatlarında ilk kez stadyumda maç izleyen çocuklar, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a,  tribünde açtıkları pankartla teşekkür ettiler.

Spor ile Hayata Gülümse Projesi kapsamında Rize’den Eskişehir’e gelen çocuklar ilk olarak Eskişehir 'i gezdiler. Akşam da Türkiye ile İzlanda arasında oynanan 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri maçını izleyen çocuklar, hayatlarında ilk kez bir futbol karşılaşmasını stadyumdan izlediler. Çocuklar açtıkları “Osman Aşkın Bakanımıza teşekkür ederiz. Rize’den sevgilerimizle” pankartı ile Bakan Bak 'a teşekkür ettiler. Bakan Osman Aşkın Bak da çocukların bu sevgi gösterisine kayıtsız kalmadı ve onlara el sallayarak karşılık verdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor İle Hayata Gülümse Projesi kapsamında her hafta bir ildeki şehit çocukları ile Sevgi Evlerinde kalan çocukları bir spor karşılaşmasına devam edecek.

Proje kapsamında çocuklar, aynı zamanda başarılı sporcularla tanışma imkânı da bulabilecek. Bu sayede çocukların sosyalleşebilmeleri, sportif faaliyetlerle ilgili hale gelebilmeleri ve duygusal açıdan desteklenebilmeleri amaçlanıyor. 

Projenin ülke genelinde ilgi ve merak uyandıran ve takip edilen bir sosyal sorumluluk projesi olarak sürdürülmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu, Basketbol Federasyonu ve Voleybol Federasyonu ile farklı branşlardaki spor kulüpleri, “Spor ile Hayata Gülümse” projesine destek veriyor.