SPOR İLE HAYATA GÜLÜMSE PROJESİ ANKARA’DA

Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesinin ikinci ayağında Konya’dan Ankara’ya gelen çocuklar, Gençlerbirliği ile Beşiktaş arasında oynanacak Süper Lig karşılaşmasını tribünden izleyecekler.

13 EKİM 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesi kapsamında vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar projenin ikinci ayağında Ankara’da Cuma akşamı oynanacak Gençlerbirliği ile Beşiktaş arasında oynanacak Süper Lig karşılaşmasını tribünden izleyecekler.

Spor ile Hayata Gülümse Projesi kapsamında Konya’dan Ankara’ya gelen çocuklar ilk olarak Başkent’in tarihi, kültürel yerlerini tanımaları ve öğrenmeleri adına çeşitli etkinliklere katılacaklar. Çocuklar akşam da Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanacak Gençlerbirliği – Beşiktaş karşılaşmasını tribünden izleyecekler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Spor İle Hayata Gülümse Projesi ile vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundaki çocuklar, spor müsabakalarını izleme ve başarılı sporcularla tanışma imkânı buluyorlar. Proje ile çocukların sosyalleşebilmeleri, sportif faaliyetlerle ilgili hale gelebilmeleri ve duygusal açıdan desteklenebilmeleri amaçlanıyor.

Bakanlıkça yeni hnayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesinin ilk aşamasında Rize’den gelen çocuklar Eskişehir’de oynanan Türkiye – İzlanda Milli maçını stadyumda seyretme imkânını bulmuşlardı.