BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN İLKE ÖZYÜKSEL’E TEBRİK MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Mısır’da düzenlenen Modern Pentatlon Dünya Kupası 1. Ayak yarışlarında bronz madalya kazanan İlke Özyüksel için tebrik mesajı yayımladı.

3 MART 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Uluslararası Modern Pentatlon Birliği tarafından (UIPM) Mısır’ın Başkenti Kahire’de gerçekleştirilen Dünya Kupası 1. Ayak yarışlarında 1325 puanla bronz madalya kazanan İlke Özyüksel’i yayımladığı mesajla tebrik etti.

Bakan Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenen Dünya Kupası 1. Ayak yarışlarında üçüncü olarak bronz madalya kazanan İlke Özyüksel’i başarısından dolayı yürekten kutluyorum. Spor hayatında elde ettiği madalyalara bir yenisini daha ekleyen Milli Sporcumuzun daha büyük başarılar kazanacağına  inanıyorum. Sporcumuzu, kürsüde asker selamı vererek, madalyasını Türk Silahlı Kuvvetlerimizin  Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen askerlere adamasından dolayı da ayrıca kutluyorum. Uluslararası arenada Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum”