BAKAN OSMAN AŞKIN BAK MİLLİ ATLETLERİ KUTLADI

Bakan Osman Aşkın Bak Atletizm INAS Dünya Salon Şampiyonasında 3 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya kazanan ve kadınlarda takım halinde 3'üncülüğü elde eden milli sporcuları tebrik etti.

4 MART 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Türkiye, Uluslararası Özel Sporcular Spor Federasyonu (INAS) tarafından Fransa'da düzenlenen Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda, kadınlar takım sıralamasında 3. oldu.

Milli sporculardan Muhsine Gezer 1500 metrede altın, 800 metrede gümüş, Esra Bayrak 60 metrede altın, yüksek atlamada bronz, Sevim Demircan 400 metrede altın, Onur Kopuzlu 3 adım atlamada bronz, Yasemin Keskinsoy ise 400 metrede bronz madalya kazandı.

Türkiye, şampiyonayı 3 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalyayla tamamlarken, kadınlarda takım halinde Portekiz ve Fransa'nın ardından 3'üncülüğü elde etti.

Bakan Osman Aşkın Bak, yayımladığı tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

Atletizm INAS Dünya Salon Şampiyonasında 3 altın, 1 gümüş, 3 bronz madalya kazanan ve kadınlarda takım halinde 3'üncülüğü elde eden milli sporcularımızı kutluyorum. Milli sporcularımızın elde ettikleri bu başarılar geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. Sporcularımızın kazandıkları madalyaları, Afrin’de vatan savunması için kahramanca mücadele eden Mehmetçiğimize adamaları bizleri ayrıca gururlandırdı. Başarılarda emeği geçen sporculara, onları yetiştiren ailelerine ve antrenörlerine ülkem adına teşekkür ediyorum. Nice büyük başarılar kazanmalarını temenni ediyorum.