BAKAN OSMAN AŞKIN BAK MİLLİ TEKVANDOCULARI KUTLADI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Büyükler Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda kadınlarda takım halinde Avrupa Şampiyonu olurken genel sıralamada ise ikinci olma başarısı gösteren milli tekvandocuları kutladı.

13 MAYIS 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Türkiye, Büyükler Avrupa Tekvando Şampiyonası’nı 3’ü altın 9 madalya ile tamamladı. Türkiye, kadınlarda takım halinde Avrupa Şampiyonu olurken, genel sıralamada ise ikinci sırayı elde etti. 

Şampiyonada kadınlar 46 kiloda Rukiye Yıldırım, 62 kiloda İrem Yaman ve 73 kiloda Nafia Kuş, altın madalya kazandı. Bayanlar 57 kiloda Hatice Kübra İlgün, 67 kiloda Nur Tatar Askari, erkekler 63 kiloda Hakan Reçber ve 74 kiloda Muhammed Emin Yıldız gümüş madalyanın sahibi olurken, bayanlar +73 kiloda Sude Bulut ve erkekler 54 kiloda Deniz Dağdelen bronz madalya elde etti.

Bakan Osman Aşkın Bak başarılı bir şampiyona geçiren milli tekvandocuları yayımladığı tebrik mesajı ile kutladı

Bakan Osman Aşkın Bak mesajında şu ifadelere yer verdi

‘’Büyükler Avrupa Tekvando Şampiyonası’nı 3’ü altın 9 madalya kazanarak kadınlarda Avrupa şampiyonu, genel sıralamada ise Avrupa ikincisi olan milli tekvandocuları kutluyorum. Tekvandocularımız Avrupa şampiyonasında gösterdikleri başarı ile 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda önemli bir adım attı. Sporcularımızın daha nice başarılar elde edeceğine olan inancı tam. Millilerimize spor yaşamlarında başarılar diliyorum’’