BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN MİLLİ GÜREŞÇİLERE TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Avrupa Yıldızlar Güreş Şampiyonası'nda 2 altın ve 2 bronz madalya kazanan milli güreşçileri tebrik etti.

16 MAYIS 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak, Üsküp'te düzenlenen Avrupa Yıldızlar Güreş Şampiyonası'nın ilk gününde iki altın ve iki bronz madalya kazanan milli güreşçileri kutladı.

Makedonya'nın başkenti Üsküp'te düzenlenen Avrupa Yıldızlar Güreş Şampiyonası'nda, 51 kiloda Adem Burak Uzun ve 60 kiloda Hamza Alaca altın madalya kazandı. 71 kiloda mindere çıkan Muhammet Çavuş ile 92 kiloda Çağrı Can Bayram ise bronz madalyaya uzandı.

Bakan’dan Tebrik Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden milli güreşçileri yayımladığı tebrik mesajı ile kutladı.

Bakan Osman Aşkın Bak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Makedonya’nın başkenti Üsküp’te düzenlenen Avrupa Yıldızlar Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Adem Burak Uzun ve Hamza Alaca ile bronz madalya kazanan Muhammet Çavuş ve Çağrı Can Bayram’ı kutluyorum. Ata sporumuz olan güreş branşında, uluslararası arenada ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek bayrağımızı göndere çektiren milli sporcularımızın gelecek nesillere örnek olmasını temenni ediyor, bu başarıda emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum.”