BAKAN OSMAN AŞKIN BAK'TAN YAZ TATİLİNDE "SPOR YAPIN" TAVSİYESİ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Rize’de Ahmet Mesut Yılmaz İlkokulu'ndaki karne dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, öğrencilerden bir hafta dinlendikten sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yerel yönetimlerin açtığı yaz spor okullarına başvurmalarını istedi.

8 HAZİRAN 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, "Hedefimiz öğrencilerimizin en az iki dalda spor yapması, lisanslı olması." dedi.

 

Bakan Osman Aşkın Bak, Rize'nin Pazar ilçesinde Ahmet Mesut Yılmaz İlkokulu'ndaki karne dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, öğrencilerden bir hafta dinlendikten sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yerel yönetimlerin açtığı yaz spor okullarına başvurmalarını istedi.

“Hedefimiz öğrencilerimizin en az iki dalda spor yapması, lisanslı olması”

 

Öğrencilere spor yapmalarını tavsiye eden Bakan Osman Aşkın Bak, "Bütün okullarda yetenek taraması başlattık. Yetenek taraması ile Türkiye'de spor altyapısını geliştirmek istiyoruz. Futboldan yüzmeye, basketboldan voleybola, atletizmden yelkene kadar her alanda yaz spor okullarımız var. Orada çocuklarımızın sporla iç içe olmasını arzu ediyoruz. Hedefimiz öğrencilerimizin en az iki dalda spor yapması, lisanslı olması. Okullarda spor kulüpleri oluşturarak da rekabeti, mücadeleyi artırmak." diye konuştu.

 

Bakan Osman Aşkın Bak, sporun yaşamın her anında gerekli olduğunun altını çizerek, "Spor, gelişiminize etki edecek bir olgu. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak geçtiğimiz yıl yaz spor okullarında 1,5 milyondan fazla gencimizle buluştuk. Her ilimizde ve ilçemizde spor okulları açıyoruz. Salonlarımız çocuklarımızın emrinde. Özellik hükümetimiz döneminde binlerce tesis yapıldı, eserler ortada." ifadelerini kullandı.

 

“Dedelere sesleniyoruz, torunlarını alsınlar spor salonlarına getirsinler"

 

Velilerden de çocuklarını spora yönlendirmelerini isteyen Bakan Osman Aşkın Bak, şu değerlendirmede bulundu:

"Çocuklarımızı yaz spor okullarına bekliyoruz. Hoplasınlar, zıplasınlar, koşsunlar çünkü onların hakkı. Karnelerini aldılar, yoğun bir tempodan çıktılar. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, canımız, ciğerimiz. Onların iyi bir eğitim almalarını istiyoruz. Karnelerini aldılar, sonuç ne olursa olsun onları kucaklayalım, şefkatli davranalım ve ellerinden tutalım. Dedelere sesleniyoruz, torunlarını alsınlar spor salonlarına getirsinler. Kendileri de orada onları izlesin ve takip etsinler. Dede torun, nine torun hepsini birlikte sahalara, spor salonlarına, havuzlara bekliyoruz."

Öğrencilere karne dağıtan Bakan Osman Aşkın Bak, çeşitli spor etkinliklerinde başarılı olanlara da madalya verdi.

Bakan Osman Aşkın Bak, daha sonra Pazar Sosyal Güvenlik Kurumu yeni hizmet binasının açılışını yaptı ve Pazar Gençlik Merkezi binasının temel atma törenine katıldı.?