BAKAN OSMAN AŞKIN BAK: "AMATÖR SPOR KULÜPLERİ BU ÜLKENİN GENÇLERİ İÇİN KURULDU"

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de, "Amatör Spor Kulüpleri Açılışı ve Malzeme Dağıtım Töreni"ne katıldı.

12 HAZİRAN 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Kayseri'de, "Amatör Spor Kulüpleri Açılışı ve Malzeme Dağıtım Töreni"ne katılan Bakan Osman Aşkın Bak, burada yaptığı konuşmada, "Amatör spor kulüpleri bu ülkenin gençleri için kuruldu. Sizlerden Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonları istiyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak bu yıl amatör kulüplere maddi ve ayni olarak toplam 75 milyon lira dağıtacağız." ifadelerini kullandı.  

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Avrupa'nın en yeni stadyumları Türkiye'de, en modern salonları Türkiye'de. Gençlerimizden mutlaka milli takımlara geçecek sporcular olacak. 2020 Tokyo Olimpiyatları'na inşallah içinizden birileri gidecek ve olimpiyat şampiyonu olarak ülkemizin bayrağını dalgalandıracak." dedi. 

Türkiye'de lisanslı sporcu sayısının AK Parti iktidara geldiğinde 1 milyon civarında olduğunu anımsatan Bakan Osman Aşkın Bak, "Şimdi 10 milyon. Bunun en az 25 milyona çıkması lazım. Hepimizin hareket etmesi lazım, hepimizin spor yapması lazım, amatör spor kulüplerinin sayısının artması lazım." diye konuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday olduğunu hatırlatan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, şunları söyledi:

"En büyük gücümüz bizim dosyamız. O dosyada devletin desteği var, stadyumlar var, yaş ortalaması 1,9 olan stadyumları var. Avrupa'nın en yeni stadyumları Türkiye'de, en modern salonları Türkiye'de. Gençlerimizden mutlaka milli takımlara geçecek sporcular olacak. 2020 Tokyo Olimpiyatları'na inşallah içinizden birileri gidecek ve olimpiyat şampiyonu olarak ülkemizin bayrağını dalgalandıracak."