BAKAN BAK’TAN GENÇ SATRANÇCILARA TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’nda 9 madalya kazanan Genç Milli Satranç Takımı’nı tebrik etti.

9 TEMMUZ 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Genç Milli Satranç Takımı, Polonya'da organize edilen Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası'nda 9 madalya kazandı.
Şampiyonada mücadele eden genç ustalar, 2 altın, 2 gümüş ve 5 bronz madalyanın sahibi oldu.

25 ülkeden 343 sporcunun yarıştığı şampiyonada, Türkiye, 35 satranççıyla mücadele etti. 7 yaş genel kategoride son tura şampiyonluğunu ilan ederek giren Eymen Eren, büyük son turdan da beraberlikle ayrıldı ve 8,5 puanla şampiyon oldu.
Oldukça çekişmeli geçen 15 yaş genel kategoride, Serhan Berat Özdemir son turda aldığı beraberlikle 6,5 puana ulaştı ve şampiyonluğunu ilan etti.
9 yaş genel kategoride turnuvayı 8 puanla bitiren Doruk Emir ile 15 yaş kız kategorisinde namağlup 5,5 puana ulaşan Eylül Çelik, gümüş madalyanın sahibi oldu. Bir başka namağlup WCM Defne Sade ise 5 puanla üçüncülüğü elde etti.
9 yaş kız kategorisinde son 4 maçı da kazanan Roza Aslan 6,5 puanla, 13 yaş kız kategorisinde son turlarda büyük bir atak yapan Ceylin Tikveşli 6,5 puanla bronz madalya kazandı.

13 genel kategorisinde Atakan Mert Biçer 6,5 puanla, 17 yaş genel kategoride CM Halit Kaan Kesgin, namağlup olarak 6 puanla üçüncü oldu.

Bakan’dan Tebrik Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden milli sporcular için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Bak mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Polonya’da gerçekleştirilen Avrupa Okullar Şampiyonası’nda ülkemizi büyük bir başarıyla temsil ederek 9 madalya kazanan Genç Milli Satranç Takımı’nı kutluyorum. Sporcularımızın uluslararası arenada ele ettikleri bu önemli başarıyla Türkiye'nin satranç sporunda da iddialı olduğunu bir kez daha gösterdi. Milli sporcularımızın başarılarının artarak devam edeceğine inanıyor; bu başarıda emeği geçen herkese ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum.”