AVRUPA PİSTLERİNDE TÜRKİYE RÜZGARI

Porsche GT3 Cup Challenge Benelux serisinde sezonun 7. ve 8. yarışları Belçika’da SPA pistinde gerçekleştirildi. Podyumda Türk Bayrağını göndere çektirip İstiklal Marşımızı çaldıran Ayhancan Güven, bu başarısının ardından kupadaki liderliğini de korudu.

2 AĞUSTOS 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Porsche GT3 Cup Challenge Benelux serisinde sezonun 7. ve 8. yarışları Belçika’da SPA pistinde gerçekleştirilirken, genç sporcumuz Ayhancan Güven, kupadaki liderliğini sürdürdü.

Porsche GT3 Cup Challenge Benelux serisinde sezonun 7. Yarışı 27 Temmuz Cuma günü koşuldu. Yarışı ilk sırada tamamlayan TOSFED ve Spor Toto destekli Ayhancan Güven, yarış sonrasında viraj ihlalleri nedeniyle 5 saniye ceza alarak dördüncülüğe geriledi. Toksport WRT adına yarışan bir diğer genç milli sporcumuz Berkay Besler de finişi 4. sırada geçse de erken start nedeniyle aldığı 5 saniye ceza sonucu yarışı 7. sırada tamamlamış oldu.

Cumartesi günü koşulan 8. yarışa pole pozisyonda başlayan Ayhancan Güven, tüm yarış boyunca pozisyonunu koruyarak birinciliğin sahibi oldu. Güven; podyumda Türk bayrağını göndere çektirip İstiklal Marşımızı çaldırdığı bu başarısının ardından kupadaki liderliğini korudu. Berkay Besler ise, 6.sırada başlayıp iki sıra yükseldiği yarışın son metrelerinde patlayan lastiğine rağmen 4. sırada finişe ulaşmayı başardı.