BAKANLAR MİLLİ MAÇI TRİBÜNDE TARAFTARLARIN ARASINDA İZLEDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup’ta Türkiye’nin Rusya ile Trabzon’da oynadığı milli maçı Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile birlikte tribünde taraftarların arasında takip etti.

8 EYLÜL 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Türkiye ile Rusya arasında Trabzon ‘da oynanan UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup karşılaşması bir ilke sahne oldu. Trabzon Şenol Güneş Spor Kompleksi'nde oynanan milli maçı, bakanlar protokol yerine tribünde taraftarlarla birlikte izledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye ile Rusya arasında oynanan milli maçı beraberinde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile birlikte seyircilerin arasında takip etti.

Müsabakayı izleyenler arasında Gençlik ve Spor eski Bakanı Osman Aşkın Bak ile AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan da yer aldı.

Bakanlar Milli Takıma tribünden destek verdi
Bakanlar, maç esnasında Ay-yıldızlı futbolculara ellerindeki bayrakları sallayarak ve alkışlayarak destek verdi. Taraftarlarla birlikte futbolculara sevgi gösterisinde bulunan bakanlar Mehmet Kasapoğlu, Abdülhamit Gül, Cahit Turan, Mustafa Varank ve Osman Aşkın Bak, Milli Takımın golünde büyük sevinç yaşadı.

Bakan Kasapoğlu’nun davetlisi olarak Ordu’dan gelen çocuklar da maçı izledi
Türkiye ile Rusya arasında oynanan UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup karşılaşmasını Ordulu çocuklar da izleme fırsatı buldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesi kapsamında Ordu’da yaşayan şehitlerimizin çocukları ile Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun davetlisi olarak Türkiye - Rusya maçını Trabzon’da bakanların önündeki koltuklarda oturarak izledi. Bakan Mehmet Kasapoğlu, maç öncesinde ve müsabaka sırasında çocuklarla yakından ilgilendi.

Ordu’dan Trabzon’a gelen çocuklar ilk olarak Trabzon’un tarihi, kültürel yerlerini gezdi, ardından da Milli Maçı tribünden izlediler.

"İnşallah bu gençlerimizin geleceği ümit verici. Sabredeceğiz, destekleyeceğiz”
Türkiye ile Rusya arasında oynanan UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup maçını izleyen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, futbol ve spor şehri Trabzon'da taraftarın milli takımı yalnız bırakmadığını söyledi.

Tribünlerdeki atmosferin çok güzel olduğunu vurgulayan Bakan Mehmet Kasapoğlu, "Gerçekten çok güzel bir atmosfer vardı. Malum takımımız genç, henüz bir geçiş sürecinde. Gençlerimiz denediler. İnşallah bu gençlerimizin geleceği ümit verici. Sabredeceğiz, destekleyeceğiz. Gençlerimizin, takımımızın geleceğine inanıyoruz. Tribünler gayet canlı, güzel." ifadelerini kullandı.
Trabzon'un her zaman bir spor şehri olduğunu kanıtladığını belirten Kasapoğlu, "Hiçbir maçta milli takımımızı yalnız bırakmıyor. Tabi ki bildiğiniz gibi Trabzon 2024'te aday şehirlerimizden biri. Bugünkü bu seyirci ve bu atmosfer Trabzon şehrinin 2024'teki adaylığımızdaki yerine ne kadar güzel layık olduğunu da ispat etti. Seyircimize teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.