BAKAN KASAPOĞLU ‘’SU SPORLARINDA AVANTAJLI BİR ÜLKEYİZ’’

4. Uluslararası Su Sporları Festivali'ni ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, su sporlarında avantajlı bir ülkeyiz. Bunu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak bu gibi faaliyetleri var gücümüzle destekleyeceğiz’’ dedi.

9 EYLÜL 2018
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul'da düzenlenen 4. Uluslararası Su Sporları Festivali'ne hem sporcuların ve hem de vatandaşlarımızın gösterdiği ilgiden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Maltepe Orhangazi Şehir Parkı'nda düzenlenen festivalde su jeti yarışlarının startını veren Bakan Dr Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ardından flyboard gösterisini izledi. Flyboard gösterisini gerçekleştiren Doğukan Çelik, Bakan Kasapoğlu'na Türk bayrağı verdi.

Ardından ödül törenine katılan Bakan Kasapoğlu, festivalde su topu turnuvasında şampiyonluğa ulaşan Macaristan Milli Takımı'na kupa ve madalyalarını takdim etti.

Ödül töreninin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde güzel bir festival düzenlendiğini belirterek, "İstanbul'da gerçekten güzel bir organizasyon yaşanıyor. Sporcuların ve vatandaşlarımızın festivale ilgisi büyük... Biz de burada olmaktan dolayı mutluyuz. Su sporlarında avantajlı bir ülkeyiz. Bunu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak bu gibi faaliyetleri var gücümüzle destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Vatandaşların festivale gösterdikleri ilginin kendilerini ümitlendirdiğini söyleyen Bakan Kasapoğlu, "Hem uluslararası başarılar hem de spor kültürünün tabana yayılması noktasında yerel yönetimlerle işbirliği yaparak su sporlarını destekleyeceğiz. Bakanlık olarak farklı projeler geliştireceğiz. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Festivale katılan bütün sporculara da başarılar diliyorum" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise ilk kez uluslararası düzeyde yapılan festivale bu sene katılımın yüksek olduğunu kaydederek, "Festivalin gelecekte dünya markası haline gelmesini temenni ediyoruz. Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile birlikte, festivale büyük ilgi gösteren İstanbullulara ve sporcularımıza teşekkür ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.