BAKAN KASAPOĞLU POLAT KEMBOİ ARIKAN’I KUTLADI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Paris Maratonu’nda kişisel en iyi derecesi olan 2:08.14 süresiyle Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazanan Polat Kemboi Arıkan’ı kutladı.

15 NİSAN 2019

Milli sporcumuz Polat Kemboi Arıkan Paris Maratonu’nda kişisel en iyi derecesi olan 2:08.14 süresiyle Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazandı. Bakan Kasapoğlu 2020 Tokyo Olimpiyat oyunlarına kota alan milli atleti tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu Paris Maratonu’ndaki derecesiyle 2020 Tokyo Olimpiyat oyunlarına kota alan milli atlet Polat Kemboi Arıkan için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu’nun tebrik mesajı söyle;

“Paris Maratonu’nda kişisel en iyi derecesi olan 2:08.14 süresiyle Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazanan Polat Kemboi Arıkan’ı tebrik ediyorum. Olimpiyat yolunda kazanılan her kota bizleri madalyaya bir adım daha yaklaştırıyor ve sporcularımızı motive ediyor. Polat Kemboi Arıkan’ın bu başarısı da bizleri mutlu etti. Milli sporcumuzun başarısında emeği geçenleri kutluyor, Tokyo 2020 olimpiyat oyunlarında kendisine başarılar diliyorum.”