SÜLEYMAN SEBA TESİSLERİ TAKSİM SPOR’A DEVREDİLDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Şişli'nin tam ortasında yer alan tesisin halka ve gençlere hizmet verebilmesinin çok önemli olduğunu belirtti.

17 MART 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Şişli’de bulunan Süleyman Seba Tesisleri Taksim Spor Kulübü’ne devredildi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Şişli'nin tam ortasında yer alan tesisin halka ve gençlere hizmet verebilmesinin önemine işaret etti.
Taksim Spor Kulübüne tahsis edilen Süleyman Seba Tesisleri'nin devir teslim törenine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Taksim Spor Kulübü Başkanı Garo Hamamcıoğlu, AK Parti Şişli İlçe Başkanı Ömer Fuat Günday ve amatör kulüplerin başkan, yönetici ve sporcuları katıldı.
Feriköy'deki tesislerde gerçekleştirilen törende konuşan Bakan Çağatay Kılıç, Şişli'nin tam ortasında yer alan tesisin halka ve gençlere hizmet verebilmesinin çok önemli olduğunu belirtti.
Avrupa'da ırkçı akımların güç kazandığının altını çizen Bakan Akif Çağatay Kılıç, "Avrupa'da bir takım ayrılıkçı söylemleri olan kişilerin oy oranlarında yükselme olmuş ve bununla alakalı olarak Avrupa titriyor. Avrupa birbirine karşı hoşgörüyü kaybetmek üzere. Bizlerin ataları Çanakkale'de bu ülkenin geleceği için beraber düşmana karşı el ele, kol kola durdu. Bunların anlamadıkları bir şey var; birliğini, beraberliğini sağlam tuttuğu sürece bu milletin aşamayacağı hiçbir engel yoktur" ifadelerini kullandı.

"Ey Cem Özdemir, gel de burayı gör"

Almanya'da Cem Özdemir'in eş genel başkanı olduğu Yeşiller Partisi tarafından Federal Meclise sunulan ve 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelendiren önergeye de değinen Bakan Çağatay Kılıç, şunları söyledi:
"Bizim aramızda ayrı gayrı yok. Buradaki güzel tesisin açılışında özellikle ve özellikle Avrupa'daki bir kişiye seslenmek istiyorum. Ey Cem Özdemir, gel de burayı gör. Ondan sonra Alman Parlamentosunda vermeye çalıştığın o önerge ile alakalı belki utanırsın. Bu kültür, bu topraklar, birleştiriciliğin, beraberliğin en üst seviyeye çıktığı topraklardır. Burada çok farklı inançtan olan kardeşlerimiz, beraber spor yapıyor. Yarın bir gün aranızdan milli takımlarımızda görev yapacak kardeşlerimiz çıkacak. Bizim birliğimizi, tarihimizi, kardeşliğimizi anlamayanlar aramıza nifak sokmaya çalışıyor. Asla ama asla onlara müsaade etmeyeceğiz. Gelecek yürüyüşümüzde, Cumhuriyetimizin 100. yılında, 2053 ve 2071'de çok farklı hedeflerimiz var."
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminden bu yana tüm vatandaşlar arasında en ufak bir ayrım yapmadığını vurgulayan Bakan Akif Çağatay Kılıç, şöyle devam etti:
"Birisi diyebilir mi ki, 'Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyken ayrım yaptı.' Hayır. Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanıyken aramızda ayrım yaptı diyebilir mi? Diyemez. Ama tam aksini söyleyebilir. Bir çoğunuzun vakıf mallarıyla ilgili yaşadığı sıkıntıları kim aştı? Kim bunlara karşı, 'Kardeşim bu olmaz, bunlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatandaşı, benim vatandaşım, haklarını onlara teslim etmemiz lazım." diyen kimdi? Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı olarak bir ayrım yaptı mı? Asla. Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı Binali Yıldırım, yolları yaparken, dağları delerken, sevenleri birleştirirken ayrım mı yaptı? Hayır."

"Bu ülkenin tarihinde ayrımları değil, birlik ve beraberlikleri görüyoruz"

Avrupa'nın birçok ülkesindeki yanlış Türkiye algısına karşı, Ermeni cemaatinin yoğun bir şekilde mücadele ettiğini aktaran Bakan Çağatay Kılıç, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin onurlu birer vatandaşı olarak, huzur içinde yaşadığınızı, aranızda ayrım olmadığını, birinci sınıf vatandaş olduğunuzu haykırarak lobi yapıyorsunuz. Bunu çok iyi biliyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bir ve beraber olduğumuz zaman aşamayacağımız hiçbir engel yok. Bu ülkenin tarihinde ayrımları değil, birlik ve beraberlikleri görüyoruz. Ezan okunduğu zaman Müslüman kardeşlerimiz namaza duruyorlar, kilisenin çanları çaldığında Hristiyan kardeşlerimiz ibadetlerini kilisede yapıyorlar. Ama bu aziz vatanın topraklarının üzerinde kilise de cami de yan yana" şeklinde konuştu. 
"Bu ülkenin birliğinde beraberliğinde eşit pay sahibiyiz." diyen Bakan Çağatay Kılıç, "Hedefimiz en büyük 10 ekonomi arasına girmek. G20 üyesiyiz ama ilk 10 büyük ekonomi arasına girmemiz gerekiyor. 2023'te 2071'de çok daha farklı yerlere gelmemiz lazım. Dünyaya şunu haykırıyoruz, bizim aramıza nifak tohumları sokmaya çalışmayın, başaramazsınız ve başaramayacaksınız. İşte bu tablo bunun ispatı" diye konuştu. 

Hamamcıoğlu: "Hedefimiz milli takımlara sporcular yetiştirmektir"

Taksim Spor Kulübü Başkanı Garo Hamamcıoğlu ise 1940 yılında kurulan kulübün bugüne kadar kendisine ait hiçbir tesisi olmadığını hatırlatarak, şunları kaydetti:
"17 yıldır bu tesislerde işgalci konumundaydık. Gençlik ve Spor Bakanımızın üstün gayretiyle uzun vadede kulübümüze tahsisiyle bu yol açılmıştır. Genç sporcu kardeşlerim adına emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kulübümüz 6 branşta faaliyet göstermektedir. Hedefimiz milli takımlara, olimpiyatlara sporcular yetiştirmektir."