16. AVRUPA DAĞ KOŞUSU ŞAMPİYONASI SPORCULARIMIZ 3 MADALYA KAZANDI

Türkiye 16. Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası’nda genç kadınlar ve genç erkeklerde 2 gümüş, 1 bronz olmak üzere 3 madalya kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yayımladığı mesajla madalya kazanan genç atletleri tebrik etti.

8 TEMMUZ 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Atletizmde, 16. Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası, Slovenya'nın Kamnik kentinde yapılırken, Türkiye 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 3 madalya kazanan genç sporcular için tebrik mesajı yayımladı.
Rekor katılımın yaşandığı 16. Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonasında 27 ülkeden 240 atlet yarıştı. 4.5 kilometrelik parkurda gerçekleştirilen genç kadınlar yarışında Bahar Atalay, 39 atletin yarıştığı bu dalda 24.25'lik derecesiyle Alman Lisa Oed'in arkasında ikinci sırayı elde etti. Yarışta Eylem Gür 10., Selma İsot 13., Beyza Çiftçi 19. sırayı alırken, Türkiye de 25 puanla takım sıralamasında üçüncü olarak kürsüye çıktı.
Genç erkekler yarışında Abdülselam Bingöl, 48.36 ile liderin 1 dakika 29 saniye arkasında Avrupa dördüncüsü oldu. Emrah Günen dokuzuncu, Cihan Kaçmaz 11., Ahmet Alkanoğlu da 22. sırayı alırken, takım sıralamasında ay-yıldızlı ekip İtalya'nın arkasında ikinci sırada yer aldı.
12,5 kilometrelik büyük erkekler yarışında ise eski Avrupa şampiyonu Ahmet Arslan 20. sırayı elde ederken, Ferhat Bozkurt 26., Orhan Avcı 39., Ramazan Karagöz de 52. oldu. Kadınlarda ise Nursel Karataş 44. olarak müsabakayı noktaladı. Böylece milli takım, şampiyonayı 2 gümüş, 1 bronz madalya ile tamamladı.
Bakan Çağatay Kılıç, Genç Atletleri Tebrik Etti
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 16. Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası’nda 2’si gümüş, 1’i  bronz olmak üzere 3 madalya kazanan genç atletler için için tebrik mesajı yayımladı.
Bakan Çağatay Kılıç, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Slovenya'nın Kamnik kentinde düzenlenen 16. Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası’nda genç kadınlar ve genç erkeklerde 2’si gümüş, 1’i bronz olmak üzere 3 madalya kazanan sporcularımızı kutluyorum. Genç sporcularımızın uluslar arası arenada elde ettiği başarılar bizleri hem gururlandırıyor hem de gelecek adına umutlandırıyor. Ay Yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum.”