BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN 2017-2018 FUTBOL SEZONU MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 2017 – 2018 futbol sezonu öncesinde bir mesaj yayınladı. Bakan Osman Aşkın Bak, yeni sezonda en büyük dileğinin sporda şiddet olaylarının ve tribün terörünün değil, sadece futbolun konuşulduğu bir sezon olması olduğunu dile getirdi.

11 AĞUSTOS 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 2017 – 2018 futbol sezonu öncesi yayınladığı mesajda, “Bu sezonda en büyük dileğim, sporda şiddet olaylarının ve tribün terörünün değil, sadece futbolun konuşulduğu bir sezon olmasıdır” dedi.

"Bugün başlayacak 2017-2018 Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu ile TFF 1. Lig’in tüm spor camiamıza ve sporseverlere hayırlı olmasını dilerim. Bu sezonda en büyük dileğim, sporda şiddet olaylarının ve tribün terörünün değil, sadece futbolun konuşulduğu bir sezon olmasıdır.

Yeni sezonun, Süper Ligimize adını veren merhum İlhan Cavcav’ın adına yakışır bir şekilde saygı, dostluk ve hoşgörü çerçevesinde geçeceğine yürekten inanıyorum. 

Bunun için de kulüp yöneticilerinden taraftarına, sporcusundan teknik heyetine, kısaca futbolun tüm paydaşlarına büyük görev düşüyor. 

Türk sporunu yönetenler olarak sporda şiddet sorununun, kalıcı bir şekilde çözülmesi için gereken bütün adımları kararlı bir şekilde atmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Ben yürekten inanıyorum ki; Avrupa’nın sayılı ligleri arasında yer alan Süper Lig’de mücadele eden takımlarımız, bu sene alacakları sonuçlar ve kazanacakları başarılarla Türk Futbolu’nun marka değerini daha da yükseltecektir. Dolayısıyla, saygı, sevgi ve dostluk çerçevesinde, mücadele, heyecan, sportmenlik ve fair play ruhunun hakim olduğu bir sezon geçirmemiz en büyük dileğimizdir.

Bu vesileyle, başta Süper Lig ve TFF 1. Lig’de mücadele edecek tüm takımlarımıza başarılar diliyorum."