BAKAN OSMAN AŞKIN BAK, A MİLLİ FUTBOL TAKIMI KAMPINDA

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Avrasya Özel Çocuklar Derneği öğrencileri ile birlikte Riva'da A Milli Futbol Takımı futbolcuları ile bir araya geldi. Bakan Osman Aşkın Bak, öğrencilerle birlikte millilerin antrenmanını da takip etti.

29 AĞUSTOS 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Avrasya Özel Çocuklar Derneği öğrencileri ile birlikte 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri I Grubu'nda Ukrayna ve Hırvatistan maçlarının hazırlıklarını sürdüren A Milli Futbol Takımı'nın Riva’daki kampını ziyaret etti. 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ile federasyonun yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu organizasyonda, Bakan Osman Aşkın Bak, özel olarak ilgilendiği çocuklar ile sohbet ederken hatıra fotoğrafları da çekildi.

“Onları mutlu etmek, onların yüzlerinin gülmesi çok önemli”

Organizasyonda basın mensuplarına açıklamada bulunan Bakan Osman Aşkın Bak, özel çocukları milli takım kampına davet eden TFF Başkanı Demirören'e teşekkür ederek, "Bu çocuklarımız, toplumda özel yeri olan, değerli kardeşlerimiz, yavrularımız. Onların bu arzuları ve heyecanları bizleri de mutlu ediyor. Sağ olsunlar milli takımımızın Ukrayna maçı öncesinde onlarla bir araya geldiler." diye konuştu. 

Milli takımın önemli iki maçı öncesinde, özel çocukların futbolcularla bir araya gelmesinin mutluluk verici olduğunu vurgulayan Bakan Osman Aşkın Bak, şunları söyledi:

"Bu değerlerimiz toplum olarak çok önemli. Onları mutlu etmek, onların yüzlerinin gülmesi çok önemli. Hatırlarsanız Sayın Cumhurbaşkanımıza sporla ilgili soru yöneltildiğinde, down sendromlu özel çocuklarımızla ilgili hatıraları sordular. Biliyorsunuz özel sporcuların olimpiyatları var. Onları sporla hayata bağlamak çok önemli, onlar için güzel anlar. Bu ortam güzel ortam, onlar da çok mutlular, yüzlerinden görüyoruz. İnşallah onların bu mutlulukları, gülümsemeleri milli takımımıza moral olur. İnşallah önümüzdeki Ukrayna ve Hırvatistan maçlarını başarıyla geçeriz. Onları da mutlu ettik, inşallah tüm halkımız da mutlu olur."

Bakan Osman Aşkın Bak antrenmanı öğrencilerle birlikte izledi

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Avrasya Özel Çocuklar Derneği öğrencileri, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve federasyon yönetim kurulu üyeleri ile A Milli Takımın Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yaptığı antrenmanı izledi.