BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN KULÜPLER BİRLİĞİ’NE ZİYARET

Kulüpler Birliği Vakfı’nı ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, “Kulüplerimiz sorunlarını ifade ettiler, biz de gerekli istişareleri birlikte yürüteceğimizi, onlara bu sorunun çözümünde birlikte hareket edeceğimizi söyledik” dedi.

29 KASIM 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, İstanbul’da Kulüpler Birliği Vakfını ziyaret etti. Vakfın Maslak'ta bulunan merkezinde gerçekleşen ziyaret yaklaşık dört saat sürdü.

Kulüplerin sorunlarının görüşüldüğü toplantıda vakfın yöneticileriyle bir araya gelen Bakan Osman Aşkın Bak, toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.  

Çok verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Bak, şu ifadeleri kullandı: 

Türk sporunun dünya çapında başarılı olmasını hedeflediklerini belirten Bakan Bak şöyle konuştu: "Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Dursun Özbek, kısa bir süre önce Bakanlığımızı ziyaret etmişti. Biz de iadeiziyaret şeklinde bir araya geldik. Toplantıda sporumuzun ve futbolumuzun sorunlarıyla ilgili bilgiler aktardılar. Yaptıkları çalışmalardan ve geldikleri noktalardan bizlere bilgiler aktardılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Kulüplerimiz sorunlarını ifade ettiler, biz de gerekli istişareleri birlikte yürüteceğimizi, onlara bu sorunun çözümünde birlikte hareket edeceğimizi söyledik. Türk sporunun ve futbolunun dünya çapında başarılı olmasını hedefliyoruz. Hem Bakanlık olarak hem de kulüpler olarak üzerimize neler düşüyor ve nasıl hareket etmeliyiz, ona bakacağız."

Bakan Bak, Türk sporunun başarısının her şeyden önemli olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

"Bunun için hem kulüpler olarak hangi adımların atılması gerektiği hem de Gençlik ve Spor Bakanlığı ve devlet olarak neler yapabileceğimiz konusunda istişarelerde bulunduk. Yaptıkları çalışmalar nedeniyle teşekkür diyoruz. Sık sık bir araya geleceğiz çünkü bu sorunların paydaşlarla beraber çözümlenmesini arzu ediyoruz. Süreci birlikte paylaşarak görüşeceğiz. Sayın başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kulüpler Birliği Vakfı çerçevesinde ekipler oluşturdular, bize geldiklerinde ifade ettikleri gibi. Onların görüşleri ve değerlendirmeleri oldu. İnşallah tekrar bir araya geleceğiz."