SPOR İLE HAYATA GÜLÜMSE PROJESİ KAYSERİ’DEYDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca hayata geçirilen “Spor İle Hayata Gülümse” projesi kapsamında Kırşehir’deki şehit çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar, projenin bu haftaki programında Kayserispor – Beşiktaş maçını tribünden izledi.

11 ARALIK 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yeni projesi “Spor İle Hayata Gülümse” projesi kapsamında vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar, Kayserispor-Beşiktaş karşılaşmasını izlediler.  ??

“Spor İle Hayata Gülümse” Projesi kapsamında Kırşehir’den Kayseri’ye giden çocuklar, ilk olarak Antalya’nın tarihi, kültürel yerlerini tanıma imkânını buldular. Çocuklar, daha sonra saat 19.30’da Kadir Has Stadyumu’nda oynanan Kayserispor – Beşiktaş maçını tribünden izlediler.??“Spor ile Hayata Gülümse” projesi ile çocukların sosyalleşebilmeleri, sportif faaliyetlerle ilgili hale gelebilmeleri ve duygusal açıdan desteklenebilmeleri amaçlanıyor. ??

Projenin ülke genelinde ilgi ve merak uyandıran ve takip edilen bir sosyal sorumluluk projesi olarak sürdürülmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu, Basketbol Federasyonu ve Voleybol Federasyonu ve farklı branşlardaki spor kulüpleri, “Spor ile Hayata Gülümse” projesine destek veriyor. Türk Hava Yolları da “Spor ile Hayata Gülümse”  projesinde çocukların ulaşım sponsoru olarak projeye katkı sağlıyor.