BAKAN OSMAN AŞKIN BAK MİLLİ BOKSÖRLERİ TEBRİK ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Romanya'da düzenlenen 22 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda 7 madalya kazanan milli boksörlerimizi tebrik etti.

3 NİSAN 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
EUBC tarafından Romanya'da organize edilen 22 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda 3 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan milli böksörlerimize ilk tebrik, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'tan geldi. Müsabakalar sonucunda Kadın milli takımımız, takım halinde Avrupa şampiyonluğuna ulaşırken, erkek milli takımımız ise takım halinde üçüncülüğü elde etti. Kadınlar 48 kiloda Elif Delişmen, 51 kiloda Busenaz Çakıroğlu, 75 kiloda Buzenaz Sürmeneli, şampiyonayı altın madalyayla tamamladı. Kadınlar 64 kiloda Sema Çalışkan ve 81 kiloda Selma Karakoyun, gümüş madalya kazanırken, 57 kiloda Urguya Us ise bronz madalyanın sahibi oldu. Erkekler 64 kiloda Tuğrulhan Erdemir ise şampiyonada gümüş madalyayı boynuna taktı. 

Bakan Osman Aşkın Bak'ın tebrik mesajında yer alan ifadeler şu şekilde:

"Romanya'da gerçekleştirilen 22 Yaş Altı Avrupa Boks Şampiyonası'nda ülkemizi başarıyla temsil ederek 3 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan genç kardeşlerimi kutluyorum. Avrupa şampiyonu olan kadın milli takımımız ile üçüncü olan erkek milli takımımız, kazandıkları madalyalar ile bizleri bir kez daha gururlandırdı. Bu başarıda emeği geçen teknik heyeti de tebrik ediyorum.