RUKİYE YILDIRIM AVRUPA ŞAMPİYONU

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Büyükler Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nda 46 kilo kadınlarda Avrupa şampiyonu olan Rukiye Yıldırım ve 54 kilo erkeklerde bronz madalya kazanan Deniz Dağdeleni kutladı.

10 MAYIS 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Bakan Osman Aşkın Bak, Avrupa Taekwondo Federasyonu (WTE) tarafından düzenlenen ve 45 ülkeden 363 sporcunun mücadele ettiği Büyükler Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nın ilk gününde madalya kazanan sporcuları tebrik etti 

Şampiyonanın ilk gününde; kadınlar 46 kiloda ülkemizi temsil eden Rukiye Yıldırım finalde WT adına mücadele eden Hollandalı Dina Pouryounes'i 28-10 yenerek altın madalya kazandı ve Avrupa Şampiyonu oldu.

54 kilo erkeklerde Deniz Dağdelen yarı finalde Rus rakibine 20-17 yenilerek bronz madalya kazandı ve Avrupa Üçüncüsü oldu.

Bakan Osman Aşkın Bak şampiyon Taekwondocuları bir tebrik mesajı yayımlayarak kutladı

Bakan Osman Aşkın Bak tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi;

‘’Avrupa Taekwondo Federasyonu (WTE) tarafından düzenlenen ve 45 ülkeden 363 sporcunun mücadele ettiği Büyükler Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nın ilk gününde madalya kazanarak bizleri sevindiren Avrupa şampiyonu olan Rukiye Yıldırım ve Avrupa üçüncüsü olan Deniz Dağdeleni tebrik ediyorum. Sporcularımızın başarısı bizleri gururlandırdı. başarıda emeği geçen herkesi kutluyorum. Ayrıca Şampiyonanın ikinci gününde mücadele edecek tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.’’