BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN MUAYTHAI MİLLİ TAKIMI’NA TEBRİK

Türkiye, Meksika'da gerçekleştirilen Dünya Muaythai Şampiyonası’nda 1’i altın, 1’i gümüş ve 10’u bronz olmak üzere 12 madalya kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Muaythai Milli Takımı için tebrik mesajı yayımladı.

22 MAYIS 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Büyükler Bay ve Bayanlar Dünya Muaythai Şampiyonası 10-19 Mayıs 2018 tarihleri arasında Meksika’nın Cancun Kentinde yapıldı. 

Büyük Erkekler 81 Kiloda Ali Doğan Dünya Şampiyonu olurken, Büyük Bayanlar +75 kiloda Mensure Karadayı gümüş madalya kazandı. 

Büyük erkekler 48 kiloda Zübeyr Barın, 54 kiloda Sercan Koç, 63.5 kiloda Serdar Koç, 67 kiloda Furkan Semih Karabağ, 71 kiloda Yıldırım Oğuz, 86 kiloda Serdar Yiğit Eroğlu, +91 kiloda Buğra Erdoğan ve Büyük Bayanlar 63,5 kiloda Kübra Akbulut, 67 kiloda Bediha Taçyıldız, 75 kiloda Tüğçe Akkuş, bronz madalya kazanarak dünya üçüncüsü oldu. 

Buna göre Türkiye, 84 ülke arasında 1’i altın 1’i gümüş ve 10’u bronz olmak üzere 12 madalya kazandı. Türkiye madalya sıralamasında Rusya’dan sonra 12 madalya ile en fazla madalya alan ikinci ülke olarak şampiyonayı tarihi bir başarıyla tamamladı.

Bakan Osman Aşkın Bak’tan Muaythai Milli Takımı’na Tebrik Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Meksika’da düzenlenen Dünya Muaythai Şampiyonası’nda madalya kazanan milli sporcuları yayımladığı mesajla tebrik etti.

Bakan Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Meksika Cancun kentinde düzenlenen Büyükler Bay ve Bayanlar Dünya Muaythai Şampiyonası’nda 1’i altın, 1’i gümüş ve 10’u bronz olmak üzere 12 madalya kazanan milli sporcularımızı yürekten kutluyorum. Uluslar arası arenada Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın dinletilmesinde emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum”