BAKAN KASAPOĞLU'NDAN ŞAMPİYON BADMİNTON'CULARA TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Gençler Badminton Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Bengisu Erçetin ile Nazlıcan İnci'yi tebrik etti.

16 EYLÜL 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Avrupa Gençler Badminton Şampiyonası'nda çift kadınlarda mücadele eden Bengisu Erçetin ile Nazlıcan İnci, altın madalya kazandı.

Estonya'nın başkenti Tallinn'de düzenlenen organizasyonun son gününde Bengisu Erçetin-Nazlıcan İnci çifti, finalde Danimarkalı Amalie Magelund-Freja Ravn ikilisiyle karşılaştı.

Müsabakayı 14-21, 21-17 ve 21-17'lik setlerle 2-1 kazanan Bengisu ile Nazlıcan, Avrupa şampiyonu oldu.

Bakan'dan Tebrik Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şampiyonada altın madalya kazanan milli sporcular için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Estonya'nın başkenti Tallinn'de düzenlenen Avrupa Gençler Badminton Şampiyonası'nda ülkemizi başarıyla temsil ederek bizleri gururlandıran Bengisu Erçetin ve Nazlıcan İnci'yin gönülden tebrik ederim. Badminton branşına elde edilen Avrupa Gençler Şampiyonluğu, bizlere büyük bir gurur ve mutluluk yaşattı. Milli sporcularımızın gelecek organizasyonlarda da altın madalyalar kazanacağına inanıyorum. Şampiyonada zirvede yer alarak İstiklal Marşı'mızı okutan milli sporcularımızı kutluyor ve başarıda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum."