DÜNYA RALLİ ŞAMPİYONASI (WRC) TÜRKİYE'DE YAPILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2018 Dünya Ralli Şampiyonası'nın (WRC) ödül töreni için Marmaris'e gitti. 8 yıl aradan sonra tekrar Türkiye'de yapılan şampiyonaya 22 ülkeden 68 otomobil ve 136 sporcu katıldı.

16 EYLÜL 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) tarafından organize edilen Dünya Ralli Şampiyonası'nda 10. ayak yarışı, Marmaris'te yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun da katıldığı şampiyonanın birincisi Estonyalı pilot Ott Tanak oldu.

Ödülü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Elinden Aldı

Rallinin final etabını izlemek üzere Asparan mevkisindeki servis park alanına gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile birlikte tribünden ralliyi takip etti.

İstiklal Marşı'nın okunması sonrası rallide ilk üçe giren pilotlar podyumdaki yerlerini aldı. Erdoğan'ın pilotları tebrik etmesiyle ödül törenine geçildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ralliyi birincilikle tamamlayan Ott Tanak'a kupasını verdi.

Ralliyi ikinci tamamlayan Jari-Matti Latvala'ya Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üçüncü tamamlayan Hayden Paddon'a da Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Başkanı Jean Todt kupalarını takdim etti.

"Önümüzdeki yıl yine beraber olacağız"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada, Marmaris'te çok farklı bir yarışmaya hep birlikte şahit olduklarını belirterek, "Bu şampiyonanın en önemli özelliği gerçekten 133 kanalda, spor kanalında bunun yayınlanması, 800 milyon insanın dünyada bunu takip etmesi... Böylece ülkemizin tüm bu güzelliklerinin de dünyada tanınmasına vesile olan böyle bir spor aktivitesinin bugün finalini gerçekleştirdik." dedi.

FIA Başkanı Todt'a teşekkürlerini ileten Erdoğan, "Önümüzdeki yıl yine beraber olacağız, yine birlikte inşallah bu yarışmayı izleyeceğiz, takip edeceğiz." diye konuştu.

Erdoğan, konuşmasının sonunda rallide ilk üçe giren pilotları tebrik etti.