BAKAN KASAPOĞLU'NDAN MİLLİ ATLETLERE TEBRİK MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 9. INAS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda 21 madalya kazanan milli sporcuları tebrik etti.

10 MART 2019
HABERİNFOTOĞRAFLARI
9. INAS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda Down sendromlu sporcular üç gün süren şampiyonada erkeklerde 6 altın ve 6 gümüş, kadınlarda ise 3 altın, 3 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplamda 21 madalya kazandı.  8-9-10 Mart tarihlerinde yapılan şampiyonaya Türkiye Milli Takımı damga vurdu. Ataköy’deki Türkiye Atletizm Federasyonu Atletizm Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonada Türkiye’nin yanı sıra Fransa, İspanya, İtalya, Ukrayna, Rusya, Belçika, Portekiz ve Faroe Adaları’ndan sporcular yer aldı.

Bakan'dan Tebrik Mesajı

"İstanbul'da düzenlenen 9. INAS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda ülkemizi büyük bir başarıyla temsil ederek bizleri gururlandıran sporcularımıza teşekkür ediyorum. Kazandıkları madalyalar ile  bizim daha fazla umutla ve heyecanla çalışmalarımıza devam etmemize vesile olan milli sporcularımıza,  gelecek organizasyonlarda da başarılarının devam etmesini diliyorum.  Bu önemli başarılardan dolayı başta sporcular olmak üzere, teknik kadroyu ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum."