ATICILIKTA YUSUF DİKEÇ VE İSMAİL KELEŞ’TEN TOKYO 2020 VİZESİ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 10m havalı tabanca kategorisinde 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı kazanan milli atıcılar Yusuf Dikeç ve İsmail Keleş’i kutladı.

30 AĞUSTOS 2019

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen Havalı ve Ateşli Silahlar Dünya Kupası'nda mücadele eden milli sporcularımız İsmail Keleş ile Yusuf Dikeç, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde etti.

Turnuvada 10 metre havalı tabanca kategorisinde mücadele eden İsmail Keleş 581, Yusuf Dikeç ise 580 puan topladı. Milli sporcularımız bu puanlarla 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları vizesi almayı başardı.

Bakan Kasapoğlu’ndan tebrik mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Brezilya’da düzenlenen Havalı ve Ateşli Silahlar Dünya Kupası 10m Havalı Tabanca kategorisinde finale kalarak 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na kota hakkı elde eden milli sporcularımız Yusuf Dikeç ve İsmail Keleş için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Havalı ve Ateşli Silahlar Dünya Kupası 10m Havalı Tabanca kategorisinde finale kalarak 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları vizesi alan milli sporcularımız Yusuf Dikeç ve İsmail Keleş kardeşlerimi kutluyorum. Elde ettikleri başarıyla bizleri gururlandıran milli sporcularımıza Tokyo 2020’de başarılar diliyorum. Sporcularımızın başarısında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.”