“SPOR YAPAN TOPLUM OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLEYECEĞİZ”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin tesis açısından dört dörtlük bir envantere sahip olduğunu belirterek, “Bundan sonraki süreçte de tesislerimizi insanlarımızla daha çok doldurarak, spor yapan toplum olma yolunda hızla ilerleyeceğiz. Süreci sporda başarıyla taçlandırarak götüreceğiz. Kulüplerimize, federasyonlarımıza, yerel yönetimlere büyük görev düşüyor.” dedi.

3 EYLÜL 2019
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin tesis açısından dört dörtlük bir envantere sahip olduğunu vurgulayarak, “Bundan sonraki süreçte de tesislerimizi insanlarımızla daha çok doldurarak, spor yapan toplum olma yolunda hızla ilerleyeceğiz. Bu vesileyle süreci sporda başarıyla taçlandırarak götüreceğiz. Gerek kulüplerimize, gerek federasyonlarımıza, gerekse en önemli iş ortağımız yerel yönetimlere büyük görev düşüyor.” diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Beşiktaş Kulübü Gerede Kamp ve Dinlenme Tesisleri'nin açılışını yaptı.

Bolu'nun Gerede ilçesinde bulunan ve siyah-beyazlı kulübün yenilediği, 80 oda, 165 yatak kapasiteli otel ile 1 antrenman sahasının yer aldığı tesisin açılışına Bakan Kasapoğlu’nun yanı sıra Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, siyah-beyazlı kulübün yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör Abdullah Avcı ve davetliler katıldı.

“Ülkemiz tesis açısından dört dörtlük bir envantere sahip”

Törende açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, tesisleşme konusunda sivil toplum örgütlerine büyük görev düştüğünü belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Tesis, spor camiamıza, gençlerimize, yarınlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Çalışan, emek veren herkese de şükranlarımı ifade ediyorum. Ülke olarak son 18 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve kararlarıyla pek çok alanda açılımlar gerçekleştirdik, devrim niteliğinde birçok başarıya imza attık. Sayın Cumhurbaşkanımızın spora ve sporcuya verdiği önem, kendisinin spordan gelen bir lider olması büyük avantajlarımızdan bir tanesi. Stadyumlarımızla, salonlarımızla, açık ve kapalı kortlarımızla ülkemiz tesis açısından dört dörtlük bir envantere sahip. Bundan sonraki süreçte de tesislerimizi insanlarımızla daha çok doldurarak, spor yapan toplum olma yolunda hızla ilerleyeceğiz. Bu vesileyle süreci sporda başarıyla taçlandırarak götüreceğiz. Gerek kulüplerimize, gerek federasyonlarımıza, gerekse en önemli iş ortağımız yerel yönetimlere büyük görev düşüyor. Gerede bu manada şanslı bir ilçe. Mustafa (Allar) başkanımızın gayretine ve çalışkanlığına hayranız. Kazandırdığımız tesisler, Gerede'yi spor turizminde önemli bir destinasyon yapacak. Buna yürekten inanıyorum."

“Ülkemizin yarınları adına katma değer üretmeye devam edeceğiz”

Spor turizmine önem verdiklerini aktaran Bakan Kasapoğlu, "Spor turizmi çok önem verdiğimiz konulardan bir tanesi. Spor turizmini 11. Kalkınma Planı'na dahil ettik. Bu bölge çok ciddi zenginliklere sahip. Yerel yönetimlerimizle, federasyonlarımızla, spor kulüplerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla el ele vereceğiz ve bakanlık olarak tüm imkanlarımızı sarf edeceğiz. Hem buradan yıldız sporcular çıkaracağız hem de dünyanın yıldızlarını ülkemizde misafir edeceğiz. Hem konukseverliğimizle hem de kaliteli tesislerimizle hizmet edeceğiz. Ülkemizin yarınları adına katma değer üretmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

 

Sporu tabana yaymanın en önemli gayelerinden olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, "Spor yapan toplumlar zihnen ve bedenen daha sağlıklı oluyor. Tüm toplumumuzu spor yapmaya davet ediyorum. Tesislerimiz 7/24 açık. Tesislerimizi vatandaşlarımızla, halkımızla daha anlamlı buluyoruz. Tesislerimizi yapalım ve vatandaşlarımız gece gündüz kullansın, eskitsin. Biz bu tesisleri yeniden inşa ederiz. Tesislerimizi kullanmamamız hiçbir anlam ifade etmiyor. Tüm tesislerimizi vatandaşlarımızın kullanmasını istirham ediyorum." şeklinde görüş belirtti.

“Ülkemizdeki yetenekleri keşfedeceğiz ve onlarla elit sporcu havuzumuzda ilgileneceğiz”

Bakan Kasapoğlu, hayata geçirdikleri projelerden bahsederek, "Bakanlık olarak 7'den 70'e herkesi spora teşvik etmenin yanı sıra, yetenekli gençlerimizi yarınlara daha güçlü hazırlamak için yetenek taraması projesini başlattık. 1 milyon 200 bin gencimizin yetenek taramasını gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte yetenek taraması konusunu çok daha ileri noktalara taşıyacağız. Ülkemizdeki yetenekleri keşfedeceğiz ve onlarla elit sporcu havuzumuzda ilgileneceğiz. Ailelerimizin, eğitim camiamızın duyarlı olduğunu biliyorum. Onları bu duyarlılığı devam ettirmeye davet ediyorum." açıklamasında bulundu.

Tesisleşmeye ve altyapıya önem verdiklerini dile getiren Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu gördüğümüz tesiste bir iş birliğini, dayanışmayı ve sinerjiyi gözlemliyoruz. Bu sinerjiye her zaman ihtiyacımız var. Bir ve beraber olursak hiçbir engel bizim karşımızda duramaz. Bu tür iş birliklerini ülkemizin dört bir yanında görmek istiyoruz. Bu tesis, Beşiktaş Kulübünün öncülüğünde yapılıyor. Tesisleşmeye ve altyapıya verdiğimiz önemi biliyorsunuz. Bu vesileyle Beşiktaş Kulübünün efsane başkanı merhum Süleyman Seba'yı rahmet ve minnetle yad ediyorum. Kendisinin başlattığı tesisleşme, ülkemiz için önmeli bir basamağı oluşturuyor. Bundan sonraki süreçte bakanlığımızın tüm imkanları halkımız için. Genciyle yaşlısıyla, kadınıyla ve erkeğiyle el ele vereceğiz. Ülkemizi daha güçlü yarınlara emanet etmek için çalışacağız. Bu tesisimizin, Gerede'ye, Bolu'ya, ülkemize, spor camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum."

Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile beraberindekiler kamp otelini ve antrenman sahasını gezdi.

Bakan Kasapoğlu ayrıca, Gerede merkezinde yer alan spor tesislerinde incelemede bulundu.