81. BÜYÜK ATATÜRK KOŞUSU'NU REGASA VE KARABULUT KAZANDI

Gazi Mustafa Kemal'in Ankara'ya gelişinin 97. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 81. Büyük Atatürk Koşusu'nu, kadınlarda Elif Karabulut, erkeklerde ise Etiyopyalı Fetene Alemu Regasa kazandı.

28 ARALIK 2016

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişi nedeniyle her yıl düzenlenen Büyük Atatürk Koşusu'nu, bu yıl kadınlarda Elif Karabulut, erkeklerde ise Etiyopyalı Fetene Alemu Regasa kazandı.

 

Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen 81. Büyük Atatürk Koşusu'na, 171'i kadın, 640'ı erkek olmak üzere 811 atlet katıldı.

 

Büyükler kategorisinde 10 bin 800 metrelik güzergahta koşulan ve Atatürk'ün Ankara'ya girdiği yer olan Dikmen Keklikpınarı'ndan başlayan yarışın startını, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Özekinci ile Ankara Vali Yardımcısı Fatih Ahmet Kurt verdi.

 

Atletler Dikmen, Cevizlidere, Türkocağı, Akdeniz, Gençlik Caddesi ve Anadolu Meydanı'nı takip ederek, yarışı Ankara Garı önünde sonlandırdı. Koşuyu, kadınlarda 34.33'lük derecesiyle İstanbul Üsküdar Belediyesi'nden Elif Karabulut, erkeklerde ise 30.02'lik derecesiyle İstanbul Beştelsiz Spor Kulübü'nden Fetene Alemu Regasa birinci olarak tamamladı.

 

 

 

Organizasyonda koşan 89 yaşındaki Erdoğan Dulda, geleneği bozmadı ve bu yıl da koşuya katılan en yaşlı sporcu oldu. Büyük Atatürk Koşusu'na kırk beşinci kez katılan Dulda'ya sporcular ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.