HABERARŞİVİ
 • 19

  OCAK

  BAKAN KASAPOĞLU: "BÜROKRATİK KARMAŞALARIN ÖNÜNE GEÇTİK"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporcuların hedeflerini gerçekleştirmelerini sağlamak için tüm imkanları seferber ettiklerini belirterek, "Bürokratik birtakım karmaşalar vardı, yönetmelik değişikliğiyle bunun önüne geçtik." dedi.

 • 17

  OCAK

  SPOR KULÜPLERİ VE FEDERASYONLARI ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, çok bereketli, verimli bir çalıştay gerçekleştirdiklerini belirterek, “ Sporun tüm yönlerini enine boyuna tartıştık, tüm konuları konuştuk. Şunu da belirttik; bu çalıştay toplandık bitti değil, bir başlangıç olacak. Neyin başlangıcı olacak? Yeni atılımların, yeni gelişmelerin yeni bir takım açılımların başlangıcı olacak” diye konuştu.

 • 15

  OCAK

  "ÇALIŞTAYIMIZIN BEKLENİLENİN DE ÖTESİNDE BİR VERİMLE SONUÇLANACAĞINA İNANIYORUZ"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara’da düzenledikleri Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı'nın, beklenilenin ötesinde verimle sonuçlanacağına inandığını söyledi.

 • 15

  OCAK

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN MİLLİ BUZ HOKEYCİ SİDRE ÖZER İÇİN TEBRİK MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İsviçre’de düzenlenen 3. Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları'nda Karışık Buz Hokeyi disiplininde bronz madalya kazanan Sidre Özer için tebrik mesajı yayımladı.

 • 14

  OCAK

  "SORUNLARI HATALARLA YÜZLEŞEREK ÇÖZECEĞİZ"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ''Bugüne kadar belki de kronikleşen sorunların konuşulmasıyla, masaya yatırılmasıyla bir süreci, inşallah sorunları hatalarla yüzleşerek çözeceğiz. Bundan sonraki süreçte hem idari anlamda hem mali anlamda disipline edilmiş bir anlayışla camiamıza egemen kılma noktasında da çalışacağız” dedi.

 • 13

  OCAK

  SPOR KULÜPLERİ VE FEDERASYONLARI YASASI TBMM’YE GELİYOR

  Gençlik Ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Spor Kulüpleri ve Federasyonları Yasası”nı Türkiye Büyük millet Meclisi’ne taşıyacaklarını açıkladı.

 • 13

  OCAK

  BAKAN KASAPOĞLU'NDAN MERİH DEMİRAL'A GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Juventus'un Roma ile karşı karşıya geldiği maçta sakatlanan Milli Futbolcu Merih Demiral'ı telefonla arayarak, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

 • 12

  OCAK

  BAKAN KASAPOĞLU'NDAN FİLENİN SULTANLARI'NA TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020 CEV Tokyo Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri final karşılaşmasında Almanya'yı 3-0 mağlup eden Milli Kadın Voleybol Takımı'nı tebrik etti.

 • 11

  OCAK

  BAKAN KASAPOĞLU: “KULÜPLERİMİZ VE FEDERASYONLARIMIZIN SORUNLARINA ÇÖZÜM ARAYACAĞIZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, önümüzdeki hafta boyunca düzenleyecekleri “Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı”nda Türk sporunun mevcut sorunları ve çözüm önerilerinin ele alınacağına işaret ederek, “Spor kulüpleri ve federasyonlarımızın yapısal sorunları ve gelecek stratejilerini 5 gün boyunca tartışacağız” dedi.

 • 11

  OCAK

  BAKAN KASAPOĞLU ULUSLARARASI YAŞAR DOĞU GÜREŞ TURNUVASI'NI İZLEDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu merhum milli güreşçi Yaşar Doğu adına bu yıl 48'incisi düzenlenen Uluslararası Yaşar Doğu Serbest ve Kadınlar Güreş Turnuvası’nı izledi.

 • 10

  OCAK

  ANTRENÖR EĞİTİMİ MÜFREDAT PROGRAMI GÜNCELLENİYOR

  Antrenör Eğitimi Yönetmeliği’nin Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Eğitimi Dairesi Bakanlığınca Ankara’da antrenör eğitimi müfredat programı güncelleme ve geliştirme çalışması başlatıldı.

 • 9

  OCAK

  ‘’KADINLARIMIZIN SPOR ALANLARINA ERİŞİMİNİ KOLAYLAŞTIRMANIN GAYRETİ İÇİNDEYİZ’’

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Düzce'de kadınlara yönelik müjdeler verirken, "Kadınlarımızı spor alanlarına çekme noktasında, yine spor alanlarını onların tercihlerine göre planlamanın, bu noktadaki imkanları artırmanın ve erişimi kolaylaştırmanın gayreti içindeyiz" dedi.

 • 7

  OCAK

  TÜRK SPORU ANKARA’DA MASAYA YATIRILACAK

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, 13-17 Ocak tarihleri arasında Ankara’da düzenleyeceği “Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı”nda Türk Sporunun sorunlarını ve çözüm önerilerini tüm ayrıntılarıyla ele alacak. Çalıştay’ın ilk iki gününde TFF, kulüp birlikleri ve profesyonel liglerde yer alan kulüplerin katılımıyla Türk Futbolu masada olacak.

 • 2

  OCAK

  ‘’KURUMSAL İLETİŞİM MERKEZİ’’ FAALİYETLERİNE BAŞLIYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı; gençlerin, sporcuların, öğrencilerin ve kamuoyunun, bakanlığa ilişkin doğru bilgiye kaynağından ulaşmasına ve iletişim çalışmalarına ivme kazandırmak amacıyla Kurumsal İletişim Merkezi’ni hizmete açıyor.

 • 31

  ARALIK

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN YENİ YIL MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı.