Tevfik Sarpkaya


Görev Dönemi  :  17.04.1990 – 03.09.1991 / 06.02.1996 – 08.04.1996 / 30.07.1997 – 11.01.1999 
Ünvanı  : Gençlik ve Spor Genel Müdürü

1940 yılında Aydın’da doğdu. 1965 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden mezun olan Sarpkaya, 1968 yılında öğretmenliğe başladı. Öğretmenlik ve okul müdürlüğü görevlerinde bulundu.

1966 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığına Şube Müdürü olarak atandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda, Genel Müdür Yardımcısı, uzman, müşavir, daire başkanlığı, genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1986 yılında Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcılığı görevine, 1990 yılında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü görevine atandı. 1999 tarihinde milletvekili seçimlerine katılmak üzere görevinden istifa etti. Başbakanlık müşavirliği kadrosuna atandı.

Eserleri:
Toplumsal Kalkınmada Gençlik Çalışmaları
Gençlik Kampları Liderleri