Mustafa İhsan Coşkun


Görev Dönemi  :  16.09.1992 – 06.02.1996 / 04.09.1996 - 07.10.1996 / 12.05.1997 – 12.05.1997 
Ünvanı  : Gençlik ve Spor Genel Müdürü 

1944 yılında Sarıkamış’ta doğdu. İstanbul Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi’nden mezun oldu.
 
1967 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda mühendis olarak göreve başladı. Şube müdürlüğü ve kısım amirliği görevlerinde bulundu. 1988 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan yarbay olarak emekliye ayrıldı. 1992 tarihinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne mühendis olarak açıktan tayin edildi ve Genel Müdür vekilliği görevine getirildi. 16 Eylül 1992 tarihinden itibaren de asaleten Genel Müdürlüğe atandı. Bu görevi 2000 yılına kadar sürdürdü ve emekliye ayrıldı.