Kemal Kamiloğlu


Görev Dönemi  : 27.08.1987 / 17.04.1990 - 03.09.1991 / 17.03.1992 
Ünvanı  : Gençlik ve Spor Genel Müdürü 

12.10.1944 tarihinde Rize’nin Hemşin ilçesinde doğdu. Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi mezunu olan Kamiloğlu, Ankara Telefon Başmüdürlüğü, PTT Ankara Başmüdürlüğü’nde memur, mühendis olarak çalıştı.
 
Ege Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Fakültesinde Sekreter, Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü, Daire Başkanı, Devlet Planlama Teşkilatı’nda (DPT) müşavir olarak görev yaptı. Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 27.08.1987 / 17.04.1990 ve 03.09.1991 / 17.03.1992 dönemlerinde Gençlik ve Spor Genel Müdürü olarak görev yaptı.
 
Mesleği inşaat mühendisliği olan Kamiloğlu, voleybol ve basketbolla ilgilendi. Bisiklet Federasyonu As Başkanlığı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. Kamiloğlu, Uluslar arası Güreş Federasyonu (FILA) Şeref Ödülü, Jimnastik ve Vücut Geliştirme Federasyonu Onur Belgesi sahibidir. Gençlik ve Spor Genel Müdürü olarak, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nde (TMOK) yönetim kurulu üyeliği yaptı.
 
Kamiloğlu, 1988 yılında Güney Kore’nin başkenti Seul’de düzenlenen Yaz Olimpiyat Oyunları kafile başkanlığı ve 1983 yılında düzenlenen Akdeniz Oyunları’nda kafile başkan yardımcılığı idari görevlerinde bulundu.
 
Kamiloğlu, evli ve bir kız çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.