BAKAN BAK HEMŞEHRİLERİYLE BAYRAMLAŞTI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kurban Bayramı dolayısıyla memleketi Rize'de hemşehrileriyle bayramlaştı.

2 EYLÜL 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kurban Bayramı dolayısıyla geldiği Rize'de Alipaşa Köyü Polis Kontrol Merkezi'nde görevli memurları ziyaret ederek, bayramlaştı. Bak, bir süre burada sohbet ettiği polislere başarılar diledi. Daha sonra Ardeşen Sosyal Tesisleri'ne geçen Bakan Bak, burada Ardeşen Kültür ve Eğitim Vakfı yöneticileri ile bir araya geldi. Bak, burada yaptığı konuşmada, Karadeniz insanının coğrafi zorluklara göğüs gererek, tarlalarda, ormanlarda ve çay bahçelerinde çalıştığını, bu kadar zor şartlara rağmen okuyarak zirveye doğru tırmanışını da sürdürdüğünü belirtti.

Türkiye'nin geleceği için gençlerin önemine vurgu yapan Bak, şöyle devam etti:

"Daha güçlü olmak için gençlerimizi okutmamız, eğitmemiz lazım. Ben de burslarla okudum. Beni de bu toprakların çocuğu Sayın Cumhurbaşkanımız okuttu. Burs verdi, okuttu kendisi. Ben şanslıydım, Kasımpaşa'dan komşusuyduk. Oradan bizi tanıyordu. Onun verdiği destekler sayesinde yurt dışında okuduk. Master, doktora yaptık ve buralara kadar geldik. Eğitime yapılan destekler çok önemli. Sivil toplum kuruluşları çok önemli."

Dünyada en iyi yatırımın gençlere yapılan yatırım olduğunu anlatan Bakan Bak, "Herkes çocuğuna, çevresindeki akrabasına yatırım yapacak. Onlarla ilgileneceğiz. Onların gelecek, kariyer ve iş ortamı için çaba sarf edeceğiz. Biz çevremizi daha güçlü kılarsak, onları bir yerlere taşırsak onlar da gelecek nesillere yatırım yapacaktır. Bu nedenle sivil toplum kuruluşları ciddi birer adım. Bu adımları destekleyelim" diye konuştu.
 
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak daha sonra Rize Sahil Parkı'ndaki Halk Bayramlaşma Töreni'ne katıldı. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman'ın da bulunduğu törende Bakan Bak, vatandaşlara yemek ikram etti.