BAKAN KASAPOĞLU, THY AVRUPA LİGİ DÖRTLÜ FİNALİ’NDEKİ ‘TÜRK DERBİSİ’Nİ İZLEDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes arasında oynanan THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali’ndeki yarı final karşılaşmasını izledi.

18 MAYIS 2019
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Bakan Kasapoğlu,  İspanya'nın Vitoria-Gasteiz şehrinde düzenlenen ve Avrupa basketbolunun kulüpler bazındaki en önemli organizasyonu olan THY Avrupa Ligi'nin Dörtlü Finali'ni yerinde izlerken, maçtan önce iki takımın da soyunma odalarına giderek başarı dileklerini iletti.

Tarihte ilk kez iki Türk takımının yer aldığı ve birbirine rakip olduğu organizasyonda sahadan galip ayrılan taraf, Anadolu Efes oldu.

18 yıl aradan sonra Dörtlü Final’e yükselen Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko’yu 92-73 mağlup ederek kulüp tarihinde bir ilki gerçekleştirdi ve finale kalmayı başardı.

Bakan Kasapoğlu’ndan Anadolu Efes’e tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, THY Avrupa Ligi'nde finale kalan Anadolu Efes’in soyunma odasına inerek, teknik heyet ve oyuncuları kutladı.

Bakan Kasapoğlu, "İnşallah, milli mücadelenin 100. yılında, 19 Mayıs'ta Gençlik ve Spor Bayramı'nda şampiyon olarak iki bayramı birlikte yaşayacağız" dedi.

Bugün kazananın Türk basketbolu olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, "Anadolu Efes'e finalde başarılar diliyorum. İnşallah şampiyon olarak hem ülkemize hem de dünyaya güzel bir mesaj verecekler. İnşallah, milli mücadelenin 100. yılında, 19 Mayıs'ta Gençlik ve Spor Bayramı'nda şampiyon olarak iki bayramı birlikte yaşayacağız" ifadelerini kullandı.