HABERARŞİVİ
 • 10

  ARALIK

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN 1001 PROJEYE 17,5 MİLYON LİRALIK DESTEK

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Fikir sizden uygulama sizden” sloganıyla yürütülen 2019-I Özel Çağrısı sonuçlanarak, desteklenecek projeler belirlendi. Gençlerin rekor düzeyde başvuru yaptığı projeler arasından Gönüllülük, Kültür ve Sanat, Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor, Yenilikçi Fikirler, Çevre Bilinci ve Hayvanların Korunması başlıklarında 1001 projeye 17,5 milyon lira destek verilecek.

 • 9

  ARALIK

  “SEN BEN BİZ BİR TAKIMIZ” PROJESİ GÖNÜLLÜ GENÇLERİ BEKLİYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı “Sen Ben Biz Bir Takımız” projesi ile spor ve farkındalık faaliyetleri yoluyla sosyal uyuma katkıda bulunmak isteyen gençleri aynı çatı altında buluşturuyor.

 • 8

  ARALIK

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN MİLLİ ATLETLERE TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu 26. Avrupa Kros Şampiyonasında Büyükler Kategorisinde Kadınlarda Avrupa şampiyonu olan Yasemin Can, Erkeklerde Avrupa ikincisi olan Aras Kaya ile Genç Erkekler Kategorisinde 2. olan Ayetullah Aslanhan’ı tebrik etti.

 • 8

  ARALIK

  BAKAN KASAPOĞLU'NDAN ECZACIBAŞI VİTRA VE VAKIFBANK’A TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda dünya ikincisi olan Eczacıbaşı VitrA ile aynı şampiyonda dünya üçüncüsü olan VakıfBank Voleybol Takımı’nı kutladı.

 • 7

  ARALIK

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN MİLLİ YÜZÜCÜ ÜMİTCAN GÜREŞ’E TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan milli sporcu Ümitcan Güreş’i tebrik etti.

 • 7

  ARALIK

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN KAYSERİSPOR BAŞKANI BERNA GÖZBAŞI İÇİN TEBRİK MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kayserispor Kulübü’nün olağanüstü genel kurulunda başkanlığa seçilen Berna Gözbaşı’nı kutladı.

 • 7

  ARALIK

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN MİLLİ TEKVANDOCULARA TEBRİK MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Rusya’da düzenlenen Tekvando Grand Prix Final müsabakaları sonunda gümüş madalya kazanan Hatice Kübra İlgün ve bronz madalya elde eden Rukiye Yıldırım ile tarihinde ilk kez 4 sıklette olimpiyat kotası almayı başaran milli sporcuları tebrik etti.

 • 6

  ARALIK

  BAKAN KASAPOĞLU GENÇ MİLLİ JUDOCULARLA BULUŞTU

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya ve Avrupa Ümitler Şampiyonaları ile Avrupa Gençlik Olimpik Festivali'nde madalya kazanan milli judocuları kabul etti.

 • 5

  ARALIK

  GENÇLİK GÖNÜL DAĞININ ZİRVESİNDE

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Gönüllülük Yılı” ilan ettiği 2019’da, 100 binin üzerinde gönüllü, gençliğin potansiyelini faydaya dönüştürdü. Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Sen De Gönül Ver” sloganıyla yola çıkan gençlerin, sürdürülebilir kalkınma yolunda ürettikleri katma değerin, ülkenin gururu olduğunu söyledi.

 • 4

  ARALIK

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN MİLLİ YÜZÜCÜ EMRE SAKÇI’YA KUTLAMA

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İskoçya’da düzenlenen Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda 50 metre Kurbağalama Finalinde gümüş madalya kazanan Emre Sakçı’yı tebrik etti.

 • 4

  ARALIK

  BAKAN KASAPOĞLU: “OLİMPİYATLAR HEPİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR MİSYON”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyatları için kota alan Milli Yelkencilerin, Tokyo’da Türkiye’yi çok güzel bir şekilde temsil edeceklerine inandığını belirterek, “Olimpiyatlara katılmak sadece şahsınız için değil hepimiz için önemli bir misyon. Herkese de nasip olmaz böyle bir misyonu taşımak. İnanıyoruz ki yolun sonu çok güzel. İnanıyoruz ki bizi gururlandıracaksınız” dedi.

 • 3

  ARALIK

  ENGELLİ MİLLİ SPORCULARA VAKIF ÜNİVERSİTELERİNDE BURS İMKANI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 28 vakıf üniversitesi ile imzaladığı tarihi anlaşma, milli paralimpik ve deaflimpik sporculara da vakıf üniversitelerinde yüzde 100 burslu eğitim imkanı sağlıyor.

 • 2

  ARALIK

  BAKAN KASAPOĞLU, ÖZEL SPORCULARLA BİR ARAYA GELDİ

  2019 yılında Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya kazanan özel sporcularla buluşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Sizlere imkan sağlandığında onun karşılığını çok güzel bir şekilde veriyorsunuz. Sanattan spora, eğitimden iş dünyasına kadar sizlerin hayatın her alanında çok farklı, güzel başarı hikayeleri var. Bunlar hepimiz için övünç, sevinç meselesi.” dedi

 • 1

  ARALIK

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN MİLLİ JUDOCULARA TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Dünya Down Sendromlular Judo Şampiyonası'nda madalya kazanan mili sporcuları kutladı.

 • 1

  ARALIK

  BAKAN KASAPOĞLU'NDAN MİLLİ ATLET KAAN KİGEN ÖZBİLEN'E TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Valencia maratonunda Avrupa rekoru kıran milli sporcu Kaan Kigen Özbilen'i tebrik etti.