HABERARŞİVİ
 • 22

  EKİM

  BAKAN BAK'TAN, YEŞİM BOSTAN'A TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Açık Hava Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan milli sporcu Yeşim Bostan'ı tebrik etti.

 • 21

  EKİM

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK, TASKK OLAĞAN GENEL KURULU’NA KATILDI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunun (TASKK) Ankara'da gerçekleştirilen 17. Olağan Genel Kurulu'na katılarak delegelere hitap etti.

 • 20

  EKİM

  BAKAN DR. OSMAN AŞKIN BAK’TAN MİLLİ JUDOCU BİLAL ÇİLOĞLU’NA KUTLAMA

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Gençler Dünya Judo Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan Bilal Çiloğlu’nu kutladı.

 • 20

  EKİM

  BAKAN DR. OSMAN AŞKIN BAK SPOR MEDYASI YÖNETİCİLERİYLE BULUŞTU

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, İstanbul’da spor medyasının yöneticileriyle bir araya gelerek, spor gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 • 20

  EKİM

  MARMARİS RALLİSİ’NİN SEREMONİK BAŞLANGICINI BAKAN DR. OSMAN AŞKIN BAK YAPTI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Dünya Ralli Şampiyonası'nın provası niteliği taşıyan Marmaris Rallisi’nin seremonik başlangıcını yaptı.

 • 18

  EKİM

  GENÇ HALTERCİLERDEN MADALYA YAĞMURU

  Arnavutluk’ta düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nın üçüncü günü sonunda Türkiye 3 altın 10 gümüş ve 4 bronz olmak üzere 17 madalyaya ulaştı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, yayımladığı mesajla milli haltercileri kutladı.

 • 17

  EKİM

  BAKAN BAK’TAN SALDIRIYA UĞRAYAN GALATASARAY TARAFTARINA ‘GEÇMİŞ OLSUN’ TELEFONU

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Konya’da bir grup holiganın saldırısına uğrayan Galatasaray taraftarı Hakan Karaoğlu’nu telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 • 16

  EKİM

  BAŞKENT’TE SPOR İLE HAYATA GÜLÜMSEDİLER

  Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesi kapsamında vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar projenin ikinci ayağında Ankara’da Gençlerbirliği ile Beşiktaş arasında oynanan Süper Lig karşılaşmasını tribünden izlediler.

 • 16

  EKİM

  AVRUPA GENÇLİK OYUNLARI'NDA 7 MADALYA

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Avrupa Gençlik Oyunları'nda 2'si altın 7 madalya kazanan bedensel engelli milli sporcuları tebrik etti.

 • 15

  EKİM

  53. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU TAMAMLANDI

  53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu (TUR 2017) BAE Takımı Emirates'in İtalyan bisikletçisi Diego Ulissi kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Bak, "Tüm dünyaya 'İstanbul en az Paris, Londra, New York kadar güvenli' mesajını verdik" dedi

 • 14

  EKİM

  ÖZEL SPORCULARIMIZDAN BÜYÜK BAŞARI

  Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Atletizm ve Masa Tenisi Milli Takımımız Portekiz’de düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda büyük başarılar kazanıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Özel Sporcular için tebrik mesajı yayımladı.

 • 13

  EKİM

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK; "HER ZAMAN AMATÖR SPORLARIN YANINDAYIZ"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Amatör Spor Kulüplerine spor malzemesi dağıtım töreninde yaptığı konuşmada her zaman amatör sporun yanında olduklarını belirterek, “Amatör kulüplerini ayakta tuttuğumuz, onların sayısını artırdığımız sürece gençlerimiz sokaklarda değil sahalarda, salonlarda olacak. Devlet olarak yanlarındayız, her türlü desteği vereceğiz" dedi.

 • 13

  EKİM

  SPOR İLE HAYATA GÜLÜMSE PROJESİ ANKARA’DA

  Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesinin ikinci ayağında Konya’dan Ankara’ya gelen çocuklar, Gençlerbirliği ile Beşiktaş arasında oynanacak Süper Lig karşılaşmasını tribünden izleyecekler.

 • 12

  EKİM

  DÜNYA DART ŞAMPİYONASI’NDA 4 MADALYA

  Japonya'da yapılan Dünya Dart Şampiyonası'nda Türkiye Genç Milli Takımı, 4 bronz madalya kazanarak genel klasmanda 4. sırada yer aldı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, genç milli sporcuları tebrik etti.

 • 12

  EKİM

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK; “AMPUTE MİLLİ TAKIMIMIZA ÖDÜL VERECEĞİZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Avrupa Şampiyonu olan Ampute Futbol Milli Takımı'na bakanlığın ödül yönetmeliği çerçevesinde ödül verileceğini belirterek, “Bu noktada Futbol Federasyonu'nun talebi var. Çeşitli kurum ve kuruluşların talepleri var bize iletilen. Onların en büyük ödülü bana göre bu milletin sevgisini kazanmaları." dedi.