HABERARŞİVİ
 • 21

  NİSAN

  “DÜNYADA EN ÇOK TENİS TURNUVASI DÜZENLEYEN ÜLKELER ARASINDAYIZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye'nin dünyada en çok tenis turnuvası düzenleyen ülkelerden biri olduğunu belirterek, "Teniste 100'ün üstünde uluslararası organizasyon düzenliyoruz. İspanya ve ABD ile en çok tenis turnuvasına ev sahipliği yapan ülkeyiz. Bugün de İstanbul Cup'ın heyecanını yaşıyoruz. Çok güzel bir organizasyona ev sahipliği yapacağımızdan eminim.” dedi.

 • 17

  NİSAN

  BAKAN KASAPOĞLU MİLLİ GÜREŞÇİLERİ KABUL ETTİ

  Romanya’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda madalya kazanan milli güreşçileri kabul eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Sporda sadece başarı değil, kişilikte çok önemli. Bu vesileyle sizleri, güreş camiamızı, sporcularımızı hep örnek gösteriyorum. Bu örnekleri daha da çoğaltacağız” dedi.

 • 17

  NİSAN

  "SPORU DAHA DA YAYGINLAŞTIRACAĞIZ"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporun çok önemli bir araç ve olgu olduğuna işaret ederek, "Sporu daha da yaygınlaştıracağız" dedi.

 • 15

  NİSAN

  BAKAN KASAPOĞLU POLAT KEMBOİ ARIKAN’I KUTLADI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Paris Maratonu’nda kişisel en iyi derecesi olan 2:08.14 süresiyle Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazanan Polat Kemboi Arıkan’ı kutladı.

 • 14

  NİSAN

  BAKAN KASAPOĞLU'NDAN MİLLİ HALTERCİLERE TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa halter Şampiyonası'nı 3 altın, 6 gümüş ve 5 bronz madalya kazanarak tamamlayan milli haltercileri tebrik etti.

 • 14

  NİSAN

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN FERHAT ARICAN’A TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda, paralel aletinde bronz madalya kazanan milli sporcu Ferhat Arıcan’ı kutladı.

 • 14

  NİSAN

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN MİLLİ GÜREŞÇİLERE TEBRİK MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Romanya’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 6’sı altın, 2’si gümüş, 8’i bronz olmak üzere 16 madalya kazanan Milli Güreşçileri tebrik etti.

 • 14

  NİSAN

  BAKAN KASAPOĞLU DERBİYİ EFSANE FUTBOLCULARLA İZLEDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Fenerbahçe Galatasaray maçını Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Selim Soydan ile Galatasaray'ın eski futbolcusu Yılmaz Gökdel'le beraber tribünden takip etti.

 • 13

  NİSAN

  BAKAN KASAPOĞLU; “CAN BARTU’YU GENÇLERE ANLATARAK YAŞATACAĞIZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Sporcu kişiliği, insani ilişkileri ve davranışlarıyla örnek bir şahsiyeti kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Ancak, efsaneler ölmez inancı içinde Can Bartu'yu gelecek nesillere anlatarak, öğreterek onu ilelebet yaşatmanın gayreti içinde olacağız.” dedi.

 • 13

  NİSAN

  MİLLİ GÜREŞÇİ RIZA KAYAALP 9. KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9.kez Avrupa Şampiyonu olan Milli Güreşçi Rıza Kayaalp'i başarısından dolayı telefonda tebrik ederek, "Rıza, seni tebrik ediyorum. Gözlerinden öpüyorum" dedi. Kayaalp’in şampiyonluk mücadelesini yerinde takip eden Bakan Kasapoğlu, “Rıza kardeşimiz bizlere büyük bir gurur yaşattı” ifadelerini kullandı.

 • 12

  NİSAN

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN CAN BARTU İÇİN TAZİYE MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 83 yaşında hayatını kaybeden Türk sporu ve Fenerbahçe'nin efsane ismi Can Bartu için taziye mesajı yayımladı.

 • 8

  NİSAN

  BAKAN KASAPOĞLU'NDAN SÜMEYYE BOYACI’YA TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ABD’de düzenlenen Dünya Paralimpik Yüzme Serisi’nde, 50 m sırtüstü kategorisinde 45.28'lik derecesiyle altın madalya kazanan milli sporcumuz Sümeyye Boyacı’yı tebrik etti.

 • 7

  NİSAN

  BAKAN KASAPOĞLU KAAN ÖZBİLEN’İ KUTLADI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Rotterdam maratonunda 2:05.27’lik derecesiyle ikinci olan ve kendine ait olan Türkiye rekorunu da geliştirerek Tokyo 2020 Olimpiyat oyunlarına kota alan atletizm branşındaki ilk sporcumuz Kaan Kigen Özbilen’i kutladı.

 • 7

  NİSAN

  BAKAN KASAPOĞLU'DAN BERKAY ÖMER ÖĞRETİR’E TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Turkcell Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım Seçmelerinde 100m kurbağalamada 59.54'lük derecesiyle Olimpiyat A Barajını geçerek Tokyo 2020 Olimpiyat oyunlarına kota alan milli sporcumuz Berkay Ömer Öğretir'i kutladı.

 • 4

  NİSAN

  BAKAN KASAPOĞLU`NDAN MİLLİ TEKVANDOCULARA TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 14. Avrupa Tekvando Poomsae Şampiyonası’nın son gününde, 2'si altın 4 madalya kazanarak takım halinde Avrupa şampiyonu olan Tekvando Milli Takımı’nı tebrik etti.